eesti finland latvia russia english
UUDISED VAPRAMÄE VELLAVERE VITIPALU
Millist VVV matkapiirkonda külastad kõige tihedamini?
Vapramäed
Elva-Vitipalu maastikukaitseala
Vellavere matkaradu

[vastused] [arhiiv]

Projekt “Vellavere... ”

Projekt “Vellavere looduskeskus – paikkonna säästva arengu võti” leidis rahastamist Euroopa Ühenduse vahenditest Phare ACCESS programmi kaudu. Projekti kogueelarvest, 635 000.- eesti kroonist, 565 000.- krooni rahastati Euroopa Ühenduse vahenditest ja 70 000.- krooni Konguta ja Nõo Vallavalitsuse abiga. Projekt algas 1. oktoobril 2001 ja lõppes 30. septembril 2002. Projekti raames rajati looduskeskus kolmandasse sihtasutuse tegevuspiirkonda – Vellaverre.

Projekti eesmärkideks oli:

* Rajada 2002 aasta septembrikuuks Vellavere kaitsealuste objektide baasil säästva arengu põhimõtetel funktsioneeriv jätkusuutlik looduskeskus koos väljaehitatud matkaradadega.

* Läbi viia koolitusprogramm piirkonna mittetulundusorganisatsioonide ja Vellavere elanike jätkusuutlikkuse tõstmiseks ning organisatsiooni elujõulisuse ja püsivuse tagamiseks ning Vellavere turismitoote arendamiseks.

Projekti raames valmis Vellaverre looduskeskus koos sissesõidutee ja parklaga. Looduskeskuse tugipunktiks on väike palkmaja, mille juurest algavad matka- ja jalgrattarajad. Matkaradadest saab valida 6,5 km täispika raja ja 2,5 km lasteraja vahel. Radadele on ehitatud telkimis-, puhke- ja piknikupidamiskohad, paigaldatud infotahvlid ning juhatavad viidad. Mõeldud on ka olmeprobleemide lahendamisele: paigaldatud on prügikastid ja ökokäimla. Suur tähelepanu projektis oli suunatud keskkonnateadlikkust tõstvatele trükistele, projekti kulgemine ja elluviimine jäädvustati videofilmile ja projekti käigust valmis fotokogu.

Keskus avati projekti lõpuseminariga Vellaveres 06. septembril 2002.

printerisõbralik versioon printerisõbralik versioon
viimati toimetatud: 12. 08. 2006. 00:23
  1451379 külastajat /al. 22.08.06 sihtasutus@vvvs.ee VVVS 2002 - 2006 ©