eesti finland latvia russia english
UUDISED VAPRAMÄE VELLAVERE VITIPALU
Millist VVV matkapiirkonda külastad kõige tihedamini?
Vapramäed
Elva-Vitipalu maastikukaitseala
Vellavere matkaradu

[vastused] [arhiiv]

Pressiteade VVV Fotokonkurss "Märka mind" 2017

 Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus

Voika 23, Nõo, Tartumaa

 

PRESSITEADE

19. oktoober 2017

FOTOKONKURSS „MÄRKA MIND!“ - 2017 ON LÕPPENUD

Reedel, 20. oktoobril algusega kell 16.00 tehakse Waide motellis Tartumaal teatavaks Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse poolt korraldatud fotokonkursi „Märka mind!“ võitjad. Seekordne konkurss oli üheteistkümnes.

Konkursi eesmärgiks oli märgata ja jäädvustada looduses väiksemaid elus või eluta looduse elemente või midagi sellist, mida tavaliselt ei kohata. Olgu need siis putukad, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist. Oluline on, et see, mida pildistati, nõudis eraldi märkamist või millel oli eriline saamislugu.

Žürii liikmed Arne Ader ja Urmas Tartes valisid parimad fotod 869 foto seast. Kokku osales konkursil 201 huvilist. Osalejaid oli peaaegu igast Eesti piirkonnast.

 

A-vanuseklassis (kuni 11 aastased) osales 83 last. Žüriile edastati hindamiseks 257 fotot.

B-vanuseklassis (12-16 aastased) osales 28 last. Žüriile edastati hindamiseks 152 fotot.

C vanuseklassis (üle 17 aastased) osales 90 huvilist. Žüriile edastati hindamiseks 460 fotot.

Konkursi 11. tegutsemisaastal saabus konkursile 220 fotot enam kui eelmisel aastal, suuremat huvi oli näha nooremas vanuserühmas, kuhu saabus 123 fotot enam.

Konkursi raames antakse välja üks peapreemia ning igale vanuseklassile I, II ja III preemia, lisanduvad eripreemiad. Eripreemiad antakse ka internetihääletuse võitjatele.

Kohapeal on võimalik vaadata  fotonäitust parimatest töödest.  Väärtuslikke õpetussõnu parimate piltide tegemiseks jagab žürii esitlusega teemal „Ahhaa“.

Fotokonkursi žürii liige Urmas Tartes: Selle aasta fotokonkursi tegid võluvaks autorite lood fotode selgitamiseks. Piltide hindamisel tekkis põnev tervik piltidest ja piltide lugudest. Just lood olid need, mis  tõid hindajateni  pildistaja oskuse näha põnevaid hetki. Oli ka palju selliseid pilte, kus pildi loo pool oli tugevam kui pilt ise. Eraldi auhinnad piltide lugudele innustavad osalejaid kindlasti veelgi paremaid hetki tabama“.

 

Fotokonkursi läbiviimist rahastasid Leader programm, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Loodusajakiri MTÜ, ajakiri Minu Maailm, Kirjastused Koolibri, Varrak, Pegasus, As Bit, Photopont Fotokursus ja Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus.

www.vvvs.ee

        

 

Lisainfo:

Urmas Tartes 506 4093

Triinu Pertels 52 54 172

Gea Järvela 5088 350

printerisõbralik versioon printerisõbralik versioon
viimati toimetatud: 19. 10. 2017. 09:51
  1374307 külastajat /al. 22.08.06 sihtasutus@vvvs.ee VVVS 2002 - 2006 ©