Juhend
Avaleht | Tutvustus | Juhend | Auhinnad | Osalejad | Sisestatud Matkad | ARHIIV
prindi
printerisõbralik versioon

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus kutsub kõiki Eesti koole ja lasteaedu osalema VVV matkamängus 2018.

Matkamängus osalemiseks võib valida ükskõik millise kooli või lasteaia lähedal oleva matkaraja.

Matkamängul saab osaleda  kuni 31. märtsini 2018. Matkamängu suureks plussiks on see, et matka toimumise aja saab iga lasteaiarühm või kooliklass ise vabalt valida. Kui täna sajab paduvihma või kraadiklaas näitab suurt külma, saab lihtsalt leppida lastega kokku uus matkapäeva aeg.

Matkamängu teema aastal 2018 on - säästev tarbimine ja elurikkus ühendatult EV 100 aastapäevaga. Kuidas teema matkamise ja õppimisega siduda on iga osaleja klassi/rühma valik. Jääme huviga teie kokkuvõtteid ootama!.Palume kindlasti seekord märkida matka kokkuvõttes ka läbitud raja pikkus, kui täpset ei tea, siis ligikaudne!

Matkamängus saavad osaleda
• Lasteaiarühmad
• Algklassid 
• Põhikooli klassid
• Gümnaasiumi klassid
Osalevate klasside ja lasteaiarühmaade hulk ühest lasteaiast/koolist ei ole piiratud.

Kuidas toimida?
Kui sul tekkis soov osaleda VVV matkamängus, siis toimi alljärgnevalt: 
1. Kasvataja või õpetaja registreerib matkamängus osalemise minnes VVV LASTE matkamängu kodulehel lingile registreeri ning registreerib matkamängus osalemise, täites registreerimise tabeli. Täpsemad juhised registreerimiseks leiad lingilt registreeri. 
VVV matkamängust osalemiseks lisa tabelisse kõik vajalikud andmed:
lasteasutuse nimi 
lasteasutuse postiaadress
rühm või klass
matkamängus osalejate arv
registreerunud õpetaja/kasvataja nimi ja kontaktid (tel). PALUME KINDLASTI LISADA OSALEJATE ARV JA KLASS VÕI RÜHM ja LÄBITUD MATKARAJA PIKKUS: PALUME KA REGISTREERIJAL ARVESTADA, ET KUI JUHENDAJAID ON MITU, SIIS PALUN LISAGE SEE INFO KONTAKTIDE JUURDE., SEE INFO LUBAB MEIL HILJEM MÕLEMAT JUHENDAJAT TÄNADA.  RAAMAT GRUPILE POSTITATAKSE REGISTREERUNUD ÕPETAJA NIMELE!
OLEME TÄNULIKUD, KUI MATKA KOKKUVÕTTES TOOTE SAMUTI ÄRA KOOLI/LASTEAIA JA KLASSI/RÜHMA, OSALEJATE ARVU JA JUHENDAJATE NIMED. 
Pärast teiepoolset registreerimist saabub teie meiliaadressile teade, et olete registreeritud osalemiseks VVV matkamängus koos kasutajatunnuse ja parooliga, mida saate edaspidi kasutada oma matkast materjalide lisamiseks lingile Mida nägime? Kui teadet ei saabu, palun kontrolli oma arvuti rämpsposti.
2. Kui matkal käidud, koostage koos lastega kokkuvõtte matkast, kasutades selleks matkal tehtud fotosid, joonistusi, kirjutisi, taimi jms. Valminud matkakokkuvõte tuleb seejärel edastada VVV SA-le. Seda võib teha mitmel viisil
• Postitades postiaadressile: Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus, Voika 23, Nõo 61601, Tartumaa. SOOVITAME LISADA SEL JUHUL KOKKUVÕTE KA MATKAMÄNGU LEHELE.
• Edastades meilile sihtasutus@vvvs.ee - seda tehke viimases hädas, kui tõesti hakkama ei saa. 
• Meile kõige sobivam on, kui lisate oma rühma/klassi materjali matkamängu lingile Mida nägime? Juhised, kuidas seda täpselt teha, saad kui klõpsad lingil 2 korda. Kasutades linki Mida nägime? saate te ise ja ka teised matkamängus osalejad lugeda muljeid teie matkast KOHE. Lisaks tekstile on siin võimalus lisada ka pilte ja jutte matkast. Üles laetavad pildid peaavad olema JPG või GIF vormingus (formaadis), pildi suurus ei tohi ületada 1MB, soovitame aga kasutada veelgi väiksemat pildiformaati.
Lingil mida nägime saate lisada ka matka kokkuvõtet failina. Saate seda teha teile sobivas failiformaadis. Üles on võimalik laadida ka PDF formaadis faile.
MEIE PALVE TEILE: PALUN JÄLGIGE, ET PILTIDE JA FAILIDE NIMES EI OLEKS TÄPITÄHTI JA MUID ERILISI MÄRKE - SEE ON PEAMINE PÕHJUS, KUI ÜLESLAADIMINE EI ÕNNESTU. Seega valige piltidele ja failidele täppideta pealkirjad ja üleslaadimine on lihtne.
Loodame, et kõik matkamängus osalejad saavad kolmest eelpoolnimetatud variandist valida endale sobivaima. Valida võib ka kaks varianti: saates kokkuvõtte VVV SA-le posti teel (seda soovitame teha, kui tunnete, et teie koostatud kokkuvõte jätab hindajatele parema mulje just kohale saadetuna - selliselt on võimalus lisada laste töid, joonistusi ja märkmeid) ja lisades selle ka lingile Mida nägime? (et ka teistele oma kogemusi jagada).
VVV SA-le meeldiks, kui posti teel saadetavad kokkuvõtted oleksid lühikokkuvõtetena nähtavad ka kodulehe kaudu teistele huvilistele. Juhime osalejate tähelepanu, et meili ja posti teel edastatud kokkuvõtted osalevad matkamängus, kuid korraldajad ei võta endale kohustust neid matkamängu kodulehele sisestada.
Posti või meili teel edastatud kokkuvõtte puhul edastab VVV SA teile teate, et kokkuvõte Teie matkast on kohale jõudnud. Matkamängu kokkuvõtte kodulehe kaudu sisestades, on see kohe pärast sisestamist kõigile näha. 
Matka kokkuvõtte peab VVV SA-sse jõudma 1. aprilliks 2018.

3. VVV SA juhtkond vaatab saabunud matkade kokkuvõtted üle ja teeb teatavaks 15 rühma/klassi, kes saavad valida endale sobiva õppeprogrammi või matka 15. aprilliks 2018. Võitjad pannakse ülesse VVV matkamängu lingile Auhinnad. Võidetud matk/õppeprogrammi läbiviimiseks saab aja valida ajavahemikul 15. aprill kuni 31. oktoober 2018. Võidetud matka/õppeprogrammi pikkuseks on 2-3 tundi. Valitud aeg peab olema sobilik mõlemale osapoolele. 
VVV õppeprogrammidega on võimalik tutvuda VVV SA kodulehel http://www.vvvs.ee/?211. Auhinnamatka looduses pakume Vapramäe matkarajal, Viti ja Haldjate/Seikluste rajal Vitipalus ja Tervislike eluviisisde matkarajal Vellaveres.
 

Võidavad kõik
Selles matkamängus osalemisel kaotajaid ei ole. Kõik matkamängus osalejad grupid saavad kingituseks loodusraamatu. Igale osalenud grupile 1 raamat. KUI ÜHEST KOOLIST/LASTEAIAST OSALEB MITU GRUPPI; PALUME NEED MATKAMÄNGU KESKKONNAS ERALDI REGISTREERIDA (see on vajalik grupile auhinnaraamatute edastamiseks) 
15 tublimat saavad osaleda lisaks VVV poolt pakutavas õppeprogrammis/matkal. VVV SA poolt on tasuta õppeprogrammis/matkal osalemine ja transpordi kompensatsioon suuruses 75 eurot
Kõik osalejad saavad teada, et matkata ja õues õppida on ka talvel mõnus!

VVV tunnuslause on: Elamus loodusest! Kutsume kõiki õpetajaid-kasvatajaid koos oma klassi või lasteaiarühmaga saama elamust looduses olemisest!

Avaleht | Tutvustus | Juhend | Auhinnad | Osalejad | Sisestatud Matkad | ARHIIV